Časté dotazy

 

Jak dlouho trvá vyřídit hypoteční úvěr?

S námi lze hypoteční úvěr získat za 7 až 15 dní od dodání potřebných podkladů. Bez odborné asistence vám tato činnost může zabrat 1 až 3 měsíce. Podrobnější informace se dozvíte v sekci Jak to funguje.

Jak refinancovat hypotéku?

Při refinancování hypotéky máte více variant, jak se zařídit:

  • Přijmout nabídku současné banky na nové období. Nabídku banky zasílají dostatečně brzy, aby jste měli možnost reagovat. Pokud klient nereaguje, automaticky mu bude nastavena úroková sazba na další období dle zaslané nabídky.
  • Požádat hypotečního poradce o zpracování možnosti refinancování k jiné bankovní společnosti a nechat si spočítat případnou úsporu.
  • Řešit refinancování dříve než-li jste k tomu vyzvání současnou bankou, což v dnešní době znamená i 1 rok předem. Lze si tím zajistit výhodnou úrokovou sazbu, kterou současnosti trh nabízí. Neváhejte nás kontaktovat, pokud se chcete o této problematice dozvědět více.

Jak prodat byt s hypotékou?

Prodat nemovitost, na které vázne zástavní právo banky, není v dnešní době žádnou komplikací. Z kupní ceny bude vyplacena na základě vyčíslení příslušné banky hypotéka a zbývající část z kupní ceny bude vyplacena prodávajícím. Pokud je hypotéka vyplácena v průběhu fixace musíte počítat se sankcí dle úvěrové smlouvy za předčasné splacení hypotéky. Pro další informace prosím použijte náš kontaktní formulář.

Jak si spočítat hypotéku?

  • Nejlepší variantou je kontaktovat ověřeného hypotečního poradce a požádat o kalkulaci vašich možností. Zde většinou získáte nejreálnější obraz o možnostech vašich a hypotéky samotné. Požádat o kalkulaci hypotéky.
  • Pokud máte v úmyslu spolehnout se na některou z online kalkulaček, myslete na to, že buď obsahují obecně vyhlašované úrokové sazby bez možných slev a nebo nejnižší možné sazby, které jsou navázány na přidružené produkty. Tyto produkty následně zvyšují měsíční náklady na hypotéku. Bohužel ani jedna internetová kalkulace nepřihlíží ke specifickým potřebám klienta a tak lze říci, že realita je vždy více či méně rozdílná.

Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka nebo také Neúčelová hypotéka, vám umožní řešit finanční tísně a jiné nepředpokládané problémy s penězi. Finanční prostředky díky tomuto druhu hypotéky získáte oproti zástavě nemovitosti. Tuto peněžní částku můžete použít bez udání účelu dle své potřeby.

Co je fixace hypotéky?

Pokud si chcete na určité období zajistit neměnnou úrokovou sazbu, sjednejte si fixaci hypotéky. Fixace se zpravidla garantuje na na dobu 1 až 10 let (lze i na delší dobu) a během tohoto období zůstává sazba stále stejná.

Kdy podepsat a uhradit rezervační smlouvu na nemovitost?

Rezervační smlouvu nepodepisujte dokud nemáte provedeno předschválení hypotéky, při kterém banka z jistotou zjistí zda je vše v pořádku. Nejsou úplně vzácné ani případy, kdy klient rezervační smlouvu podepsal a následně se v procesu získávání hypotéky vyskytl problém, který celý proces zmařil. Před podepsáním rezervační smlouvy proto doporučujeme navštívit hypotečního poradce nebo banku a zajistit předschválení hypotéky. Nezapomínejte, že ve většině případů není rezervační záloha vratná.

Jsme na telefonu
+420 722 900 388
Zavřít
Zanechte telefon

Vaše telefonní číslo (vyžadováno)

Zavřít